Аплицирајте за стипендија на Американскиот универзитет во Бугарија

Аплицирајте за стипендија на Американскиот универзитет во Бугарија (AUBG)
Отворени се апликациите за:
Spring semester 2020- до 1 октомври 2019 и Fall Semester 2020 - до 1 март 2020 година

Сакате стипендија? Студии на Американски универзитет со студенти од над 40 различни земји од целиот свет, а сепак да бидете блиску до дома? Тогаш Американскиот универзитет во Бугарија е совршен избор за Вас. Висококвалитетно образование по американски, liberal art образовен систем. Стекнете се со акредитирана американска и европска диплома признаена во целиот свет и студирајте две насоки истовремено.

Погледнете што сè можете да студирате на AUBG: 13 majors & 19 minors програми.

За да добиете стипендија, меѓу другото, мора да ги исполните барањата на AUBG за англиски јазик. За да дознаете каде можете да полагате тест, какви резултати мора да постигнете и дали сте квалификувани за бесплатна институционална ТОЕФЛ, посетете ја нашата веб-страница:

КРАЈНИ РОКОВИ:

- Spring Semester 2020- аплицирајте најдоцна до 1 октомври 2019 година

- Fall Semester 2020- за да се регистрирате за бесплатниот институционален TOEFL*, аплицирајте до 20 декември 2019 година.

- Fall Semester 2020 - ако веќе го имате потребниот резултат на тест за владеење на англиски јазик, или имате IB диплома, аплицирајте најдоцна до 1 март 2020 година

Повеќе информации за самиот универзитет и начинот на аплицирање може да добиете на:
admissions@aubg.edu, како и на телефонскиот број 077 849 321.

Следете нè на нашата фејсбук-страница American University in Bulgaria.

Сè уште не сте сигурни дали сакате да аплицирате? :)
Посетите го Универзитетот на Отворениот ден, кој ќе се одржи на 16 ноември 2019- регистрација на овој линк. Побрзајте!

* Право на аплицирање за бесплатниот институционален TOEFL имаат само учениците кои се во четврта година средно. Тестирањето ќе се одржи во Скопје, на 18 јануари 2020 година. За повеќе информации околу тестирањето контактирајте нè на 077 849 321.

(Комерцијална објава)