Утре пороен дожд и грмежи во попладневните и ноќните часови

Утре пороен дожд и грмежи во попладневните и ноќните часови

Утре, во попладневните и ноќните часови, на места ќе има појава на пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме, информираат од Управата за хидрометеоролопки работи.

Минималната температура утре ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

Од УХМР најавуваат дека и во текот на целата седмица ќе се задржи топло време, а во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи.

Извор: МИА