X
 02.10.2019 Живот

Хотел во форма на бочва во Мексико ги воодушевува туристите

Мексиканската дестилерија за ракија од агава воедно е и хотел во градот Сантијаго де Текила во Мексико. Овој хотел во форма на бочва за вино се наоѓа во поле за агава. Можете да престојувате во една од десетината бочви, а хотелот наречен „Матисес хотел де барикас“ на своите гости им нуди и дегустација, како и туристичка тура.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот