07.12.2020 Живот

Долчела ве наградува: Имате право на благо!

Купете производи од Долчела на Подравка во вредност од најмалку 250 денари, пријавете се преку dolcela.mk и освојте одлични награди

Порака од вистинската личност во вистинско време, зелено светло на семафорот токму кога ви треба, појадок в кревет подготвен од вашите деца. Во текот на денот има навистина многу слатки моменти кои ќе ви донесат насмевка на лицето, а верувајте најслатки се оние што самите ги создаваме, кога и да посакаме.

Со Долчела имате сè што е потребно за да си го засладите денот: од сочни мафини и кремови, преку десерти подготвени за 5 минути, па сè до неизбежните палачинки и вафли. Долчела сега ја наградува вашата лојалност и ви порачува: Имате право на благо!

Во неколку едноставни чекори до слатки награди

Животот е авантура, а подготовката на десерти е истовремено и задоволство и забава бидејќи Долчела има решение за лесна и брза подготовка на десерти кои успеваат секојпат, без разлика дали имате помош во кујната или членовите на семејството само поминуваат за да проверат дали шлагот е доволно измиксиран или да прашаат кога конечно ќе можат да јадат од десертот.

Десертите на Долчела се тука кога треба да се наградите по добро завршен состанок или кога едноставно е ден за бесконечно уживање во благо со вашата омилена ТВ-серија. Наградете се себеси! Имате право на благо!

А за да ги направите сите тие слатки моменти уште поубави за вас и вашето семејство, учествувајте во наградната игра на Долчела и освојте една од одличните награди. Како до награда?
1. Купете Долчела производи во вредност од најмалку 250 денари во периодот од 07.12.2020 до 31.12.2020 година и зачувајте ја фискалната сметка.
2. Пријавете се на dolcela.mk со испраќање фотографија и број на фискалната сметка, заедно со вашите лични податоци кои ги впишувате во онлајн-формуларот.
3. Освојте одлични награди, вклучувајќи 1 X фрижидер и уште 19 мали кујнски апарати од брендот Горење и 10 пакет производи Долчела.

Одлични награди што ќе го направат вашето време поминато во кујната позабавно и попродуктивно. Најдете ги правилата за учество во наградната игра на dolcela.mk.

Долчела - Имаш право на благо!

(Комерцијална објава)

Живот