X
 09.02.2019 Култура

Пристигнаа првите фотографии од осмата сезона на „Игра на троновите“

Ејч-би-о ги објави првите фотографии од последната сезона на „Игра на троновите“. Колекцијата содржи 14 фотографии, вклучувајќи и фотографии одблиску од Денерис Таргариен, Џон Сноу, Серсеј Ланистер, Санса Старк и уште неколку други важни ликови.

Но, токму фотографијата на Џејми Ланистер кај фановите предизвика еуфорија.

1
Фото: Helen Sloan/HBO


Последниот пат кога го видовме, тој ја остави сестра си и отпатува на север. Прашањето дали ќе успее е одговорено со оваа фотографија. Како што можете да забележите, Џејми носи оклоп на северната армија. Дали ова значи дека тој ќе им се придружи на Денерис и Џон во Винтерфел?

Единствените ликови што се појавуваат на слика заедно се Џон Сноу и Денерис Таргариен, а фотографијата служи како доказ за она што ќе се случи. Во едната од двете споделени фотографии тие гледаат еден во друг.

1

2

Дали можете да забележите уште некој спојлер на фотографиите во продолжение.

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13
Фотографии: Helen Sloan/HBO

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура