X
 09.03.2023 Стипендии

Целосни стипендии за последипломски студии во Јужна Кореја

Научно-технолошкиот институт во Гванџу, Јужна Кореја, доделува стипендии за последипломски студии наменети за домашни и странски студенти.

Стипендиите се целосни, односно ги покриваат сите трошоци поврзани со студирањето и животот за време на студиите. Пријавувањето трае до 14 април.

Повеќе информации пронајдете овде
Активен до:    14.04.2023
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Стипендии