X
 10.01.2023 Образование

Продолжен распустот - второто полугодие ќе почне на 23 јануари

Владата соопшти дека денеска, на 118. редовна седница, го разгледала и го усвоила предлогот на Министерството за образование и наука, второто полугодие од учебната 2022/23 година наместо на 18 јануари, да почне на 23 јануари (понеделник) со физичко присуство за сите ученици.

Во образложението од Министерството за образование и наука е наведено дека зимскиот распуст се продолжува поради заштеда на греење и заштита на здравјето на учениците.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование