X
 04.04.2015 Култура

Генијални изуми од изминатиот век


Корпорација за производство на четки во Лос Анџелес забележала пад во побарувачката за време на војната, па тие создале каталог полн производи кои требало да ја променат ситуацијата.

Во фото сесијата од Алан Грант објавена во 1947 година во „Life“, актерката Олга Сан Хуан и комедијантот Били де Волф ги тестираат овие луди изуми.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура