X
 07.11.2015 Уметност

Креативни скали од иднината

Веќе се покажа дека баналните нешта како што се скали, може да изгледаат апсолутно прекрасно.

 

скали


Затоа ви нудиме примери на импресивни скали кои одат чекор понатаму со својот дизајн. Кога станува збор за нив, можеби тие се еден од најважниот елемент кој не изгледа естетски. Доколку дизајнерот не може добро да ги вклопи во просторот, тогаш веројатно ќе одземе доста простор без причина. Ви ги нудиме најкреативните досега.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност