X
 24.02.2016 Наука

Прекрасни микроскопски слики кои ја покажуваат убавината на науката


Доколку мислите дека микроскопите и скенерите не можат да создадат прекрасна уметност, се лажете. Овие научни слики го покажуваат она спротивното.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука