X
 02.03.2016 Култура

Совети како да искористите скандинавски дизајн во вашиот дом


декорирање


Не е изненадување што домовите на Скандинавците се декорирани според најновиот дизајнерски тренд. Брилијантните умови на Данска, Норвешка, Шведска и Финска не` научија дека и со малку може да се постигне многу. Појавувајќи се за прв пат во 1950 година, скандинавскиот дизајн започна да ја обликува суштината на едноставноста, минимализмот и функционалноста во нивните домови и од тогаш го усоврши декорирањето во домовите.

Иако се чини доста непрактично на почеток (белите површини и неуредните бебиња не се мешаат), сепак сите можеме да научиме нешто од советите на Скандинавците за поедноставување на нашите домови. 

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура