X
 15.07.2016 Култура

Креативни пешачки премини низ светот

Без разлика дали е за безбедност, уметност или прослава, пешачките премини во градовите низ светот се трансформираат во шарени и необични дизајни - од виножита до пијано типки па се' до помфрит и куршуми. 

 

пешачки

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура