X
 01.05.2017 Култура

Иконите од историјата на уметноста претставени како хипстери

Што би се случило ако на Мона Лиза ѝ здодее од нејзината облека од свила и одлучи да ги тргува за нешто што е во тренд во 21 век?

жена
Фото извор: Шусаку Такаока


Графичкиот дизајнер Шусаку Такаока оживува ликови кои се важни во историјата на уметноста и ги трансформира, ги претставува како филмски ѕвезди, ги става на насловни страници на списанија и слично.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура