X
 16.12.2017 Технологија

Најпребаруваните уреди за 2017 година

uredi
Фото: Epa

Паметните телефони дефинитивно доминираа во 2017 година, а судејќи според резултатите на „Гугл“ најпребаруван уред бил „ајфон 8“. Погледнете ја целосната листа.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија