X
 20.04.2018 Живот

Најплатени професии во медицината според „Линкдин“

Meдицината е профитабилно поле. Вистина е дека висококвалификуваните луѓе што работат во ова поле имаат повисоки плати. Но која позиција заработува најмногу?

medicina
Фото: Shutterstock

„Линкдин“ на веб-страницата „Бизнис инсајдер“ ѝ достави податоци собрани преку алатката за плата, со која корисниците на оваа социјална мрежа доставуваат информации колку плата земаат.

Овие позиции имаат просечна плата од најмалку 225.000 долари годишно.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот