X
 26.04.2018 Наука

Mапата на светот не е таква каква што ја знаеме - зошто?

Сите ние сме виделе мапа на светот, меѓутоа, голем дел од нас не знаат зошто светот изгледа многу поинаку од тоа како е портретиран од Меркатор.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука