X
 31.01.2022 Живот

Елени ја красат Галичица

Од Националниот парк „Галичица“ неодамна споделија прекрасно видео од стадо елени снимени во репродуктивниот центар за елени.

На снимката може да се видат десетици елени како шетаат пред камерата.

Погледнете!

 

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот