X
 31.05.2018 Образование

„Мамо, другарите си купуваат хамбургери, и јас сакам!“ Децата носат непотребно многу пари со себе и ги трошат на нездрава храна

Колку пари треба да носат децата со себе на училиште или дали воопшто треба да имаат со себе ако им е организирана исхраната? Дали мали дечиња знаат да си го организираат буџетот или парите дадени од родителите ги трошат за купување нездрава храна и, како што велат наставници, на глупости. Родители и учители се жалат дека има дечиња што носат непотребно многу пари со себе.

Прочитајте ја информацијата во целост на Деца.мк


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование