X
 06.12.2016 Живот

Анкета: Загаден воздух, дали се согласувате со вашите пари да се купат прочистувачи?

„150 души излегоа денеска на протест на ниво на Град Скопје, а 440 PM10 е во Ново Лисиче во моментов. За нас е малку ова што ни се случува и не заслужуваме ништо подобо. Секој ден поминуваат по неколку возила на Брзата помош низ нашата населба, а кога ќе ја слушнете следниот пат, замилсете дека доаѓа по ВАС драги комшии!“. Ова една од синоќешните реакции на социјалните мрежи, по првиот протест поради критично големото загадување на воздухот во неколку градови во земјава. Да се обидеме преку анкета да утврдиме зошто е тоа така, сметате ли дека загадениот воздух го загрозува нашето здравје, да предложиме интелигентни решенија како сите да си помогнеме.

Подготвил: В.Ф.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот