X
 01.12.2022 Живот

Нови дојави за бомби во неколку скопски средни училишта

Во неколку скопски средни училишта денеска повторно имало дојави за поставени бомби.

Евакуирани се ученици во седум училишта, меѓу кои и од „Јосип Броз-Тито“, „Никола Карев“, „Орце Николов“, „Панче Караѓозов“…

Од МВР велат дека ги проверуваат информациите за новите дојави за поставени бомби.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот