X
 08.02.2023 Живот

Дојави за бомби во 12 училишта и во неколку трговски центри во Скопје

Дојави за поставени бомби попладнево се пристигнати на електронските адреси на 12 средни училишта, неколку трговски центри, МРТВ и Транспортниот центар.

- Денеска околу 13:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на електронските адреси на 12 средни училишта, како и на МРТВ, Транспортен центар, ГТЦ, Џевахир сити, ТЦ Ист гејт, ТЦ Сити мол е упатена закана за поставена експлозивна направа - информира Министерството за внатрешни работи.

Веднаш по добиените пријави, преземени се мерки за безбедно евакуирање на објектите и во тек се антитерористички проверки.

Извор: МИА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот