X
 07.12.2019 Забава

Кога познатите ликови од уметничките слики би биле хипстери...

Што ако на Мона Лиза ѝ се смачи од старата свилена облека и реши да ја замени со трендовски комбинезон? Токму вакви сценарија претставува јапонскиот графички дизајнер Шусаку Такаока и тие се прилично духовити.

Такаока е експерт во создавање хипстерска историја. Неговите дела хумористично ги претвораат некои од најпознатите лица во модерни хипстери.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава