X
 09.09.2021 Култура

Излезе тизер за новиот филм „Матрикс“

Долгоочекуваното продолжение на франшизата „Матрикс“ наскоро ќе се прикажува во киносалите низ светот.

На 9 септември се очекува да излезе првиот официјален трејлер за новото продолжение, а како најава за трејлерот беше објавен тизер.

Нео, кој повторно го игра Кијану Ривс, зема сина пилула и оди кај психијатар (кој го игра Нил Патрик Харис). Во тизерот се гледа како Нео ја зема пилулата додека во огледалото гледа одраз на друг човек. Во тизерот се гледаат и повеќе нови ликови.


Извор: DDL
Фото: YouTube/Printscreen
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура