X
 11.05.2018 Култура

„ИМДб“ ја претстави листата со најдобри филмови, меѓу нив ниеден од МакедонијаНова мапа што ја објави порталот за оценување филмови „ИМДб“ прикажува во кои земји се создадени 250. најдобро оценети филмови на сите времиња. На листата доминираат филмови што доаѓаат од САД, а нема ниеден од Македонија. Но, меѓу нив се најде филмот „Underground“ од 1995 година на Емир Кустурица, на 223. место.

Сцена од црно-бел филм
(Фото: Pixabay)

Мапата може да ја погледнете на следниов линк.
Подготвил: Б.Б.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура