X
 21.02.2015 Уметност

Хемиски неверојатна "Breaking Bad" изложба

На светот никогаш нема да му здосади хемиската уметност од „Breaking bad“.

 

1


Голем дел од темните теми и симболи на ова шоу се појавија во делата на уметниците на Лондонската „71а“ галерија овој месец.

Галеријата неодамна прикажуваше изложба на портрети од ликовите на оваа серија. Дел од портретите припаѓаат на карикатуристот Ралф Стедман. Покрај овие портрети, беа избрани уште 15 дела од самиот Стедман.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Уметност