X
 07.05.2015 Култура

Ова се битките со кои се соочуваат жените секојдневно


„Доволно е“ - движечката сила позади моќната фотографска серија од активистката и фотографка, Лиора К. Многу од секојдневните проблеми со кои се соочуваат жените траат со децении. Сега истите ги гледаме запишани на телата на жените во провокативни фотографии кои имаат цел да ја зголемат свеста кај оние кои сè уште ги предизвикуваат и негуваат тие проблеми.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура