X
 02.09.2015 Образование

Најнеобичните училници низ светот

Кога станува збор за учењето, посветеноста е се`. Додека стандардната презентација на табла секогаш ќе биде ефективна, учениците често пати можат да добијат многу повеќе од училница која не изгледа и не функционира традиционално. Погледнете некои од најнеобичните декорации и идеи за учење.

галерија


Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование