X
 08.09.2015 Култура

Книги кои ќе го променат вашиот став кон парите


Дали читањето книги може да ви помогне да се збогатите? Доколку ги читате вистинските книги, да. „Lifehack“ направи листа од 10 книги кои се идеални за луѓето кои сакаат да ги инвестираат своите пари за да се збогатат. Насловите пронајдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура