X
 06.10.2015 Технологија

Револуционерно капаче кое ве потсетува кога да пиете вода

Се смета дека човекот треба да консумира пет литри вода во текот на денот. Два литри директно од самата течност, додека другите три литри треба да ги внеси преку овошје и зеленчук. Но, ние не можеме да испиеме ниту едно шише вода. Ова револуционерно капаче ве потсетува да не заборавите да се напиете вода. 

 

This new bottle cap will remind you to drink water every hourVittel

Posted by Eventinglb.com on Tuesday, July 21, 2015
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија