X
 04.11.2015 Култура

Најголемите аеродроми во светот од птичја перспектива

Интересни фотографии направени од птичја перспектива од 10-те најголеми аеродроми во светот по големина.

 

авион

 

Овие бројки се направени врз основа на статистиката од 2011 година. Интересен факт е тоа што Аталанта е најпрометниот аеродром во светот. Минатата година 92.365.860 луѓе летале токму од овој аеродром, додека ЏФК не е дури ниту во топ 10-те.

 

Линк до галеријата.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура