X
 07.11.2015 Живот

Пронајдете ја работата што ја сакате

Скот Динсмор дал отказ од работното место на кое не се чувствувал задоволен, а следните четири години барал начини како да ја пронајде работата што го прави среќен. Во овој ТЕД говор, тој со едноставни зборови објаснува што научил во текот на тој период за барање идеална работа и како започнал да работи на тоа.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот