15.05.2018 Живот

Сакаш да го запознаеш Роналдо и тоа во Бразил, на Маракана? Имаш шанса!

Бразил е совршена земја, со преубава природа, одлично јадење и богата култура. Но, Бразил немаше да биде толку познат да не беше фудбалот. Тој се смета за колепка на оваа спортска уметност. Оттука доаѓаат најдобрите тимови на првенствата и најголемите играчи кои освојуваат и воодушевуваат со децении. И иако има многу светски фудбалери, само неколку остануваат запаметени и обожувани со генерации. Ако сега прашаме кој е фудбалерот што го претставува Бразил, што ќе кажете? Нормално дека одговорот ќе биде Роналдо! И тоа оној што вистинските фанови на фудбалот го викаат правиот и првиот Роналдо, „Феноментот“! И затоа што ние од Snickers го сакаме фудбалот исто толку многу како и вие, решивме дека е логично да дадеме можност и шанса најсреќниот од вас да ја запознае легендата на Бразил, и тоа во Рио. Затоа, ова лето од 4 мај па сè до 12 јуни 2018 г., учествувај во наградната игра „Освој патување во Бразил и запознај го Роналдо!“

Дарко Панчев веќе се приклучи кон нашиот тим. Тој дели неколку карактеристики со Роналдо - еден од нашите најдобри фудбалери и добитник на европска „Златна копачка“. Тој будно чека да види кој од вас ќе биде среќникот и ќе патува во Бразил да се дружи со Роналдо.

А вие, сè што треба да направите е да купите Snikcers промотивно пакување од 50 г, да го пронајдете единствениот код на пакувањето, да се регистрирате на snickers.mk или да го испратите кодот преку СМС на 149941. И тоа е сè! Тоа се условите и еден од вас ќе има шанса да се увери дека ништо не е невозможно. Освен патување во Бразил играјте за неделната награда - PlayStation PS4 и за Snickers чоколади секој ден.

Правилата и дополнителните информации разгледајте ги на snickers.mk

Живот