X
 24.02.2016 Технологија

Како побрзо да вчитувате видеа на YouTube?


Постои едноставно решение кога станува збор за спорото вчитување видеа на „You Tube“.

Сè што ви е потребно е еден додаток за „Google chrome“ или „Mozilla firefox“, соодветно на прелистувачот што го користите. Во прашање е екстензијата „SmartVideo“, која е достапна бесплатно.

Оваа екстензија се инсталира, а по нејзиното инсталирање, секое видео ќе нуди опција за побрзо вчитување. Опциите се појавуваат само кога поминувате со глувчето преку видеото. Потоа се оди на „Global preferences“ од десната страни, а потоа се активира опцијата „Smart buffer“.

„SmartVideo“ за „Google chrome“ може да преземете ОВДЕ, а за „Mozilla firefox“ ОВДЕ.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија