X
 28.02.2016 Технологија

Што се случува кога ве хакираат?


„Wonder how to“ неделава пишуваат дека лицата кои користат безжични глувче или тастатура се лесна цел за хакерите.

Истражувачи откриле дека напаѓачите може да искористат евтина антена од 15 долари за да влезат во компјутерот на нападнатото лице преку безжичното глувче или безжичната тастатура.

Додека сме на оваа тема, дали знаете како изгледа хакирањето?

Во продолжение погледнете видео во кое се прикажува токму тоа: хакерски напад.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија