X
 04.03.2016 Наука

Што се случува во телото кога пиете повеќе лекови?


Доколку земете два различни лекови за две различни причини, треба да имате на ум дека вашиот доктор можеби не разбира доволно што се случува во телото кога се комбинираат тие лекови.

Тоа е така бидејќи комбинацијата на лекови е неверојатно тешка за истражување. Рус Алтмен покажува како докторите ги истражуваат неочекуваните комбинации на лекови преку интересен извор: податоци од пребарувачи.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука