X
 12.04.2016 Култура

Премиерата на 6-та сезона на "Game of thrones" низ фотографии

За премиерата на 6 сезона на „Game of thrones“ хотелот „Roosvelt“ во Лас Вегас беше претворен во фантастична забава во кралството. Местото се претвори во Винтерфел, а храната и пијалокот беа служени од армија на робови.

 

премиера


Низ фотографиите можете да ја погледните атмосферата за време на премиерата на 6-та сезона, а подолу можете да го погледнете и вториот трејлер кој излезе за претстојната сезона

 Пред самата премиера, веб страната „The Washington Post“ создаде интересна статија во која ги наброи сите 704 смртни случаи во текот на петте сезони од серијата. Сите знаеме дека бројката несомнено ќе порасне. После се`, „Valar Morghulis“ (Сите луѓе мораат да умрат).

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура