X
 18.04.2016 Образование

Студенти од ФИНКИ победници на Codefest 2016

Во конкуренција од 35 тима, студенти од ФИНКИ (тим DreamКillers) го освоија првото место на овогодинешниот 32-часовен маратон во програмирање Codefest Marathon под мотото "Challenge Your Limits".

Им посакуваме уште поголеми успеси во иднина!

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование