X
 01.05.2016 Наука

Како еволуирале вселенските летала од почетокот до сега?


Додека возите автомобил, најважно е да гледате во петот и во контролната табла. Во вселената, контролната табла е многу поважна од патот пред вас за навигација и управување на леталото. Од Гагарин до Скот Кели, погледнете кратка визуелна историја на контролните табли во вселенските летала од почетокот до сега.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука