X
 05.05.2016 Живот

Познати личности кои се огромни поддржувачи на Трамп


На почетокот, политичката кампања на Доналд Трамп изгледаше како шега, но сега гледаме дека тој има огромен број поддржувачи покрај себе. Се чини дека овој бизнисмен претворен во политичар има и некои прилично познати поддржувачи. Од актери до телевизиски ѕвезди, ова се некои познати личности кои се мега фанови на Трамп.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот