X
 26.05.2016 Технологија

Револуционерен концепт на јавен превоз во Кина

Oвој футуристички кинески концепт на автобус има за цел да го подобри јавниот превоз во земјата.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија