X
 14.07.2016 Технологија

Направете сами: безжичен полнач на телефон

Ова елегантно решение е пригладно и ја намалува потребата за влечкање кабли за Вашиот телефон. И баш Вие можете да си направите свој полнач со ЦНЦ рутер и кутија за полнење.


Ова видео од „Мејк Магазин“ го покажува процесот, кој е доста едноставен. Прво, скицирајте ги димензиите на полначот, вклучувајќи простор во внатрешноста за да го собере индуктивната опрема. Потоа соберете го дрвото и префрлете ги скиците во софтвер. Можете да бидете креативни и да изберете од неколку вида на дрво, или да ги комбинирате.

Доколку немате ЦНЦ рутер, можете да користите брусилка или некој друг прибор за истите резултати. Завршете со неколку слоеви од лак и уживајте во Вашата ново-пронајдена слобода од жиците.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија