18.07.2016 Живот

Познати личности кои се ослободиле од диоптријата

(Специјален летен попуст во Систина Офталмологија! Ласерската корекција на диоптрија за 450 евра од око за првите 100 пациенти кои ќе ја направат интервенцијата до 30.08.2016 година. Повеќе информации на тел: 02/3097-000 или 070/351-008. )

Носењето очила и леќи веќе станува здодевно. Пречат при сончање, гњурење, спортување, патување, во професионалниот живот, а грижата за нив не ни дозволува да уживаме во работите што ги сакаме. За среќа, пред 28 години е измислена ласерската корекција на диоприја. Тоа е метода со која безболно и безбедно се корегира диоптријата за само 5 минути. Ласерска корекција на диоптрија ја направиле многу личности од шоубизнисот кои сакале да си го олеснат животот носејќи само очила за сонце. Ова се нивните искуства.

Ким Кардашијан
Уште од тинејџерските години, Ким имала проблеми со видот, а во текот на една епизода од нејзиното шоу “Keеping up with the Kardashians “, ја направила ласерската корекција на диоптрија. Целата процедура бил прикажана во шоуто и иако Ким била многу нервозна и уплашена од интервенцијата, но кога сфатила дека тоа е толку едноставно, сметала дека тоа е голем успех за неа, а видот веднаш потоа и’ се подобрил.

Бред Пит

Актерот и продуцент кој се смета за еден од најатрактивните познати личности, сфатил дека очилата за вид не му ја истакнуваат убавина, па така одлучил да направи ласерска корекција на диоптрија. Сега, тој и понатака е на пиедесталот на најсекси мажи во светот без очила!

Синди Крафорд
Познатата супермоделка ја направила ласерската корекција на диоптрија по долгото мачењето од носење очила за вид додека гледа тв или пак, додека вози. Била пресреќа откако ја направила интервенцијата бидејќи повеќе не морала да ги бара очилата низ домот за да ги гледа омилените емисии.

Елтон Џон
Имате ли идеја колку е скапо да се адаптираат 5.000,00 custom made шарени очила со диоптриски стакла? Може да се каже дека легендарниот музичар заштедил мало богаство благодарение на оваа интервенција која ја направил во 2003-та година. Тој сега носи очила без диоптрија, бидејќи така го сакале фановите.

Многу други личности од шоубизнисот се ослободиле од очилата благодарение на ласерската корекција на диоптрија. Следете го и вие нивниот пример за оваа интервенција која сега е подостапна од било кога. Систина Офталмологија ја изведува оваа интервенција во соработка со најголемата Универзитетска очна клиника „Свјетлост“ од Загреб која е прва клиника во Хрватска која започна да работи ласерско отстранување на диоптрија уште пред 18 години и до сега оперирала преку 50.000 очи.

Живот