X
 04.05.2017 Живот

Најлошите пронајдоци на сите времиња

neuspeh

Наредниот месец во Музејот на неуспесите во Хелсингборг, Шведска ќе бидат прикажани најкатастрофалните пронајдоци. Кураторот Семјуел Вест, поранешен истражувач за иновации вели дека му се смачило постојано да ги слуша компаниите кои зборуваат за нивниот успешен производ, па затоа одлучил да ги прослави неуспесите.

Неговиот музеј се отвора на 7 јуни, а ние ви нудиме некои од најлошите пронајдоци.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот