X
 16.05.2017 Живот

Спектакуларни пејзажи направени од авионска кабина

Пилотите имаат можност да видат прекрасни пејзажи и глетки од небото како и неверојатни феномени на бури и грмотевици.

pilot

Сантијаго Борја Лопез е пилот кој работи за Еквадор ерлајнс. Кога и да не е на должност, тој ја зема неговата камера и прави прекрасни фотографии. Од неверојатни бури до застрашувачки удари на громови - фотографиите кои ги доловува се навистина прекрасни.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот