02.11.2017 Живот

Закуска која ќе ве однесе на прекрасно патување по Шар Планина

Argeta по ваш избор, подготвена со локални состојки и инспирација

Оваа пролет ве повикавме, да ни помогнете да го избереме новиот вкус за Македонија. Ја избравте Argeta на шарпланински начин! Во последните неколку месеци нашиот тим креираше, и затоа со големо задоволство ви соопштуваме дека, новиот вкус на Argeta е веќе во маркетите!

Во намазот ги споивме кулинарските вкусови, значајни за оваа област. Откријте ја Argeta Шарпланинска, која со различните вкусовите ќе ве однесе на прекрасните падини на Шара. Argeta Шарпланинска е кулинарски деликатес, која ќе ги воодушеви вашите најмили. На избраното кокошкино месо додадовме кашкавал и избрани природни зачини, кои ќе ве однесат на гастрономско истражување на неоткриените места.

Бидејќи се грижиме за вас, што е и природно, Argeta Шарпланинска е:

• без конзерванси,
• без појачувачи на вкус,
• без бои и
• без глутен.

Argeta по ваш избор е веќе во маркетите! Побарајте ја Argeta Шарпланинска и уживајте во вистинскиот вкус на Македонија!

Доколку сакаш да уживаш во убавините на шарпланинската област, направивме водич за забавен излет, кој може да го најдете тука http://www.argeta.com/mk/po-moj-vkus.
Тагови:

Живот