X
 22.06.2018 Здравје

Анкета на Деца.мк за вакцините: „Чекаме да прооди за да му ја дадеме МРП-вакцината“

Една третина од родителите што ги вакцинираат децата го одложуваат примањето на вакцините, или поточно најчесто ја одложуваат првата доза од МРП (за морбили, рубеола и паротитис), која им се дава на децата со полни 12 месеци. Ова го покажа анкетата што ја направи Деца.мк, а на која одговорија 1.054 читатели.

Прочитајте ги коментарите на родителите на ОВОЈ ЛИНК

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Здравје