X
 29.11.2022

Почина неврохирургот Јовица Угриновски

Утрово на 77-годишна возраст, по тешко боледување, почина неврохирургот проф. д-р Јовица Угриновски, соопштија од приватната болница „Неуромедика“.

Проф. д-р Јовица Угриновски беше основач и претседател на Управниот одбор на „Неуромедика“.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk