X
 12.06.2015 Живот

Светот е поделен на два типови на луѓе

Изборот кој често го правиме не` дефинира кои сме како луѓе, меѓутоа не е секогаш толку сериозно колку што звучи.

 

1


Јоао Роча, уметник од Лисабон, Португалија создаде интересен проект на слики наречен „2 видови на луѓе“, кој содржи илустрации кои прикажуваат дека светот е поделен на два типови на луѓе.

„Постојат типови на луѓе во овој свет, оние кои мислат дека овој блог е интересен и оние кои немаат никаква смисла за хумор“, пишува Роча на неговиот блог.

На кој вид припаѓате вие?

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот