X
 31.03.2024 Живот

Само луѓето со висок коефициент на интелигенција можат да видат што е на сликата

Оптичката илузија која се состои од бели и црни линии не претставува само ленти во различни бои. Дали можете да ја решите загатката?

Интернетот моментално е полн со различни слики и видеа, а меѓу нив луѓето обично најмногу се привлечени од оптичките илузии кои ја тестираат нашата перцепција и интелигенција.

Една таква оптичка илузија која измами многумина ги преплави социјалните мрежи. На прв поглед сликата се состои само од бели и црни линии, што не е сосема точно затоа што нешто друго се крие на сликата.

Дали гледате за што станува збор?

Извор: 6yka.com
Фото: Instagram
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот