X
 26.09.2015 Живот

Земјите кои мора да ги посетите според човекот кој ги посетил сите


На светот има 198 земји, а Гунар Гарфорс ги посетил сите пред да наполни 37 години. Тој нема една омилена земја во светот, но може да издвои 12 за кои смета дека вреди секој да ги посети. Кои се овие земји? Погледнете во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот